Hakkımızda

Topaloglu Emlak istinye ofisi 1996 dan bugune guvenin degismeyen adresiTopaloglu Emlak herkesin iyi bir hizmet almayi hak ettigini dusunur, bu yuzden emlak danismanligi meslegini oldukca tecrubeli ve egitimli bir kadro ile yapmaktadir.
 
 www.temlak.com.tr


Kurucu Arif TOPALOĞLU
 
  Gümüşhane'de dünyaya geldi . İlk ve orta öğrenimini doğduğu şehirde tamamladı. Lise öğrenimini Ankara ve Gümüşhane'de tamamladıktan sonra İstanbul üniversitesi hukuk fakültesine girdi.1967-1968 yıllarında cereyan eden öğrenci olaylarından etkilenerek çalışarak okumak zorunda olduğundan İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi 2.ci sınıfından ayrılarak sultan Ahmet idari ve ticari ilimler akademisine (bugünkü Marmara üniversitesi) geçti.1972 yılında işletme muhasebe bölümünden mezun oldu.Üniversite öğrenciliği hayatı boyunca İstanbul il özel idaresi müdürlüğünde vergi kontrolörü olarak 4 yıl çalıştı. Üniversite bittikten sonra boydaş holding de satış pazarlama bölge sorumlusu olarak bir süre çalıştı . Bu dönemde aynı zamanda Fatih akşam ticaret lisesinde satış,reklam ve pazarlama dersleri öğretmenliği yaptı.1975 yılında İzmir gazi emir ulaştırma yedek subay okulunda askerlik görevini tamamlayarak 1976 yılında Türkiye'nin en büyük deniz taşımacılık şirketi olan D.B. Deniz Nakliyatı T.A.Ş. girdi.Şirketin mali,ticari ve gemi acenteliği bölümlerinde şube müdürü ve daire başkanlığı görevlerinde çalıştı. Şirket hizmeti süresince şirket temsilcisi olarak 9 ay süresince Deniz Nakliyat Londra acenteliğinde görev yaptı.Deniz nakliyatta çalıştığı süre içerisinde D.B. Deniz Nakliyat T.A.Ş. Spor kulübü genel sekreterliği, Gümüşhane İli Ve İlçeleri Yardımlaşma Ve Kalkındırma Derneği yönetim kurulu üyeliği, Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. (1985-1990 yılları arasında).1996 yılı 15 mart tarihinde kendi isteği ile emekliye ayrıldı. Halen oturmakta olduğu Boğaziçi Evlerinin yapımında Kooperatif yönetiminde denetim kurulu üyeliği yaptı.Bu vasıta ile kendisini içinde bulduğu gayrimenkul sektörüne ilgi duyarak, profesyonel yaşamına bu sektörde devam etmeye karar verdi. T.C. M.E.B.İstanbul İli Beyoğlu İlçesi Özel emlakçılık kursunu 6 ay süren başarılı bir eğitim sonunda bitirerek 1996 yılında İstinye’de ilk emlak ofisini TOPALOĞLU EMLAK adı ile  açtı.13 yıldan beri bölgesinde emlakçılık yapan Arif Topaloğlu,  İstanbul Emlak Komisyoncuları odası üyesi olup, aynı zamanda Devletin resmi kurum ve kuruluşlarında  gayrimenkul bilirkişisi olarak Belediye ve mahkemelerde görev yapmıştır.  
 
 Ozan TOPALOĞLU - Gayrimenkul Uzmani-Ekonomist

 
  İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve  orta eğitimini Ataköy’de, lise eğitimini Emirgan’da tamamladı.Üniversite eğitimi için Erzurum’a giderek Atatürk Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler fakültesi İktisat bölümünde okudu.Üniversite’de okurken İşletme fakültesi Yönetim Kulübü  başkan vekilliği ve İktisat fakültesi bünyesinde çıkartılan SİNERJİ Dergisinin yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulundu.Halkla ilişkiler ve pazarlama konusunda kaleme aldığı bazı yazıları, Erzurum Ticaret ve sanayi odasının gazetesinde yayınlandı.Mensubu olmaktan onur duyduğu Atatürk Üniversitesi’ne halen İstanbul’daki Atatürk Üniversitesi Mezunlar derneği (ERATÜN) aktif üyesi olarak hizmet etmektedir. Üniversite akabinde vakit kaybetmeden askerlik görevini yerine getirmek için,  kısa dönem Jandarma Çavuş olarak Isparta’ya giderek vatani görevini tamamladı.Askerlik sonrasında 2 yıl kadar Anadolu Sigorta için Bireysel Emeklilik yatırım uzmanı ve sağlık sigortaları danışmanı olarak Türk Hava yolları gibi büyük şirketlerin grup satışlarında çalıştı. 2006 yılında, 1996 yılından beri baba mesleği olarak içinde olduğu emlak sektörüne girerek Arif Topaloğlu ile birlikte çalışmaya başladı. 2007 yılında İngilizce öğrenmek ve farklı kültürleri tanımak için gittiği Londra’da eğlence-turizm ve yiyecek sektöründe faaliyet gösteren Glendola Holding bünyesindeki The World’s End ve Underworld firmalarında çeşitli pozisyonlarda çalıştı. 
 
        Londra’da bulunduğu dönem içerisinde emlak sektörü ile ilgili izlenimlerini arttırdı ve kendini geliştirmek adına; 
 Sırasıyla United İnternational College, West London Business College ve Lilian Bishop School of English kurslarında Genel ve İş İngilizcesi eğitimi,  University of London-Birbeck College’de marketing challenge (pazarlama yöneticiliği) kursu aldı.
 
 
Bütün bu eğitimlere ek olarak İstanbul Emlak Komisyoncuları odasından almış olduğu eğitimler sonucunda Emlak danışmanlığı diploması ile sizlere profesyonel gayrimenkul danışmanı olarak  Topaloğlu Emlak  bünyesinde hizmet vermektedir.